Hosting podcastu vo vlastnej réžii (návod pre IT-čkárov)
V tomto článku nájdete informácie ako vyriešiť distribúciu podcastu vo vlastnej réžii (tzv. podcast self hosting) a to najmä z pohľadu amatérskeho IT-čkára.
V tomto článku nájdete informácie ako vyriešiť distribúciu podcastu vo vlastnej réžii (tzv. podcast self hosting) a to najmä z pohľadu amatérskeho IT-čkára.
Návod ako vyrobiť vlastný Wordpress plugin. WP je modulárny systém – znamená to, že každý ho môže rozšíriť pridaním nových funkčností / vlastností. A to sa robí prostredníctvom „pluginov“ – rozšírení.
Téma (grafická šablóna) určuje ako bude vyzerať váš WordPress po vizuálnej stránke. Dva weby, ktoré majú na pozadí presne rovnakú verziu WordPress-u s rovnakým obsahom, môžu vyzerať úplne inak. Odvodená téma vznikne ako nadstavba pôvodnej (rodičovskej) témy.
Keďže Wordpress je primárne určený na blogovanie, články sú štandardne radené chronologicky podľa dátumu a času publikovania. Najnovšie články sú na vrchu stránky, najstaršie kdesi dole. Akonáhle však Wordpress nepoužívate ako čistý blog, ale povedzme ako informačnú stránku o firme, prednastavené poradie nemusí vyhovovať.
V tomto návode vám ukážem, ako vložiť do Wordpress článku mapu Google tak, aby sa správala responzívne. Najjednoduchšou možnosťou je použitie štandardného nástroja na zdieľanie mapy od Google, ktorý má vo Wordpresse priamo podporu.
WordPress je primárne určený na písanie blogov – a každý článok na blogu má dátum a čas publikovania. Čitateľ sa tak vie orientovať, či je daná informácia ešte aktuálna alebo nie. Občas sa však vyskytnú typy článkov, u ktorých je zobrazenie dátumu publikovania neželané. Napríklad keď WordPress používate ako statickú...